Andrzej Tarka

...

Choć od zawsze był związany ze sportem, na poważnie zaczął uprawiać go w 2011 r.
Przygodę z bieganiem zaczynał od luźnych biegów w terenie, potem pojawiły się pierwsze starty na krótszych dystansach, by wreszcie, rok póżniej, wystartować w maratonie warszawskim.

I choć biegał coraz więcej, dopiero rok 2013 okazał się przełomowy - przyniósł start w przeszkodowym biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Od tego momentu pokochał OCR.

Niedługo później zajął trzecie miejsce w Runmageddonie. Po tym sukcesie nabrał ochoty na więcej i by móc rywalizować z najlepszymi, wybudował koło swojego domu ponad dwadzieścia różnych przeszkód, na których trenuje.

Do dziś, mimo że ściga się z zawodnikami często znacznie młodszymi od siebie, często staje na podium. Dzięki tym sukcesom otrzymał kwalifikację na Mistrzostwa Europy 2018, gdzie zdobył złoto na krótkim dystansie oraz brąz na dystansie standardowym w kategorii wiekowej 40-45. Dodatkowo podczas Mistrzostw Polski OCR 2018 wywalczył drugie miejsce w serii Elite, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrza Polski oraz zajmując dodatkowo pierwsze miejsce w kategorii wiekowej.

Chcesz do nas dołączyć?

To pisz do nas na Facebook