Otwarcie Centrum Szkoleniowego Husarii

25 marca 2017 roku, na ten dzień czekali wszyscy członkowie drużyny Husarii. Wtedy to odbyło się oficjalne otwarcie naszego Centrum Szkoleniowego.

Sam pomysł powstał w naszych głowach już jakiś czas temu. Chcieliśmy, aby nasze treningi mogły w pełni przygotować zawodników do biegów z przeszkodami. Dzięki pomocy naszego partnera – firmy Colorex, mogliśmy spełnić to marzenie. Wspaniałe miejsce, jakim są błonia zabierzowskie wydawało się idealne do tego typu przedsięwzięcia. Obok las ze stromymi zboczami i bliskość rzeki tylko nas w tym utwierdziła.

Zaprojektowane przez Tomasz Steg przeszkody przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Tydzień przed otwarciem to była ciężka praca wielu ludzi nad ich złożeniem. Pogoda nie rozpieszczała, ale niskie temperatury i zacinający deszcz nam w tym nie przeszkodziły. Wielu husarzy pomagało nam w realizacji tego planu, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni!

Już od wczesnych godzin porannych dopinaliśmy sprawy na ostatni guzik, w końcu wszystko musiało być gotowe na tip top. Plan dnia był prosty: Rozgrzewka, wspólny trening na przeszkodach i dla chętnych osób zawody. Pierwsi pasjonaci biegów z przeszkodami pojawili się już po godzinie 9. Na czas rozpoczęcia wielkiego treningu na miejscu zameldowało się już ponad 150 osób – takiej frekwencji nikt się nie spodziewał!

Uczestnicy zostali podzieleni na kilka grup (7), a do każdej został przypisany trener, po czym sportowcy rozchodzili się do przeszkód – tych najbardziej wymagających. Na każdej z nich, mieli oni możliwość (pod okiem trenera) ćwiczyć swoje umiejętności, a swoje wątpliwości i uwagi kierowali do swoich opiekunów. Następnie następowała rotacja, aby każda grupa miała możliwość ,,spróbować” każdą przeszkodę. Nasze wrażenia z treningu? Rewelacja! Tego husarii było trzeba! Profesjonalne szkolenie, świetna atmosfera, wzajemna pomoc.

Punktualnie o godzinie 13:00 zaczęła się rywalizacja. Prawie 80 osób wzięło udział w zmaganiach w terenie. Trasa liczyła ponad 3 km i umieszczono na niej 14 przeszkód sztucznych (postawionych przez nas), a do tego doszły jeszcze te naturalne. Zawodnicy startowali co 30 sekund, co w połączeniu z przemyślanym rozstawieniem przeszkód minimalizowało ryzyko kolejek na przeszkodach.

Do tych wykonanych ludzką ręką zaliczyć można m.in.: równoważnia, ściana skośna, monkey bar, opony małe i duże, lina, ściana prosta, oszczep i multiring. Trasa? To połączenie trawiastej polany, lasu, stromych zboczy, bagien, wody, jak również przyjaznego biegaczom terenu błoń zabierzowskich. Najszybszym wśród mężczyzn okazał się Przemysław Senderski, a wśród kobiet – Sylwia Milewicz.

Nasi partnerzy Salomon, Mega Outdoor i Barbarian Race zatroszczyli się o nagrody, Zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy pokonania trasy i zapowiadamy, że to nie jest szczyt naszych możliwości 😉
Z pewnością to wydarzenie zaliczymy do bardzo udanych, choćby ze względu na dużą liczbę uczestników, wspaniałą pogodę i pozytywne wrażenia. W zamyśle, nasze miejsce do ćwiczeń będzie służyć do szlifowania umiejętności Husarzy oraz członków innych grup i pasjonatów tego sportu. Więcej informacji już wkrótce!

Zobaczcie jak się bawiliśmy

Chcielibyśmy zaprosić was na nasz pierwszy Boot Camp Husarzy, który odbędzie się 6-7 maja na malowniczym terenie Błoń Zabierzowskich, gdzie zlokalizowane jest nasze Centrum Szkoleniowe Husaria Race Team. Rezerwujcie termin w kalendarzach i do zobaczenia na miejscu!

Miejsce Centrum Szkoleniowego

Błonia Zabierzowskie

Podziel się...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone